Witaj, może chciałbyś się zarejestrować? Zarejestruj się  


[PROPOZYCJA] nowy plugin Metro

#11

zostają tylko ładne oczy do miro i moze go doda Duży Uśmiech
"Jest tylko jeden sposób na walkę z plagą, Izoluj i czekaj aż zniknie"
[Obrazek: 54268354_385928522206519_8928533892172873728_n.png]
Odpowiedz

#12

(30-08-2019, 06:06 AM)Redeq napisał(a): Ten plugin przydałby się mi w moich miastach... Często buduję komunikację miejską...
Tylko jeszcze jedna rzecz - czy wagoniki dałoby się w jakiś sposób łączyć by powstawały np. 15-wagonowe pociągi?

Aktualnie plugin nie oferuje takich możliwości. Rozumiem, że zabieg miałby być czysto estetyczny, aczkolwiek z następujących względów nie zamierzam tego puki co wprowadzać:
  • Wagoniki są spersonalizowane pod danego użytkownika więc nie ma potrzeby by poruszały się po 15 wagoników w jednym ciągu. Dodatkowo w chwili obecnej mogło by to spowodować zwiększone zużycie zasobów serwera. Wynika to z sposobu w jaki jest zaimplementowany wagonik w pluginie.
  • Domyślnie w minecrafcie połączone wagoniki po przejechaniu przez zakręt się rozczepiają więc wymagało by to wykorzystania własnej implementacji tej mechaniki tak aby zapobiec ich rozłączaniu.
  • Wymusiło by to budowanie dłuższych stacji będących w stanie pomieścić cały skład wagoników. Co by narzucało pewne ograniczenia których staram się unikać w tym pluginie.
  • Dłuższe składy powodowały by zwiększenie prawdopodobieństwa kolizji dwóch wagonów na trasie.
[Obrazek: syknatura-1.png]

Odpowiedz

#13

Okej, postaraj się to rozwinąć (w miarę swoich możliwości) ale moim zdaniem to wystarczy.
[Obrazek: gwABAgQIECAgZNoAAQIECBAgQIAAAQIECBAgQIAA...ABAgQI.png]
Odpowiedz

#14
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2019, 09:51 AM przez MiroTcz.)

Plugin został umieszczony na serwerze Creative, by umożliwić jego przetestowanie przez graczy i jeśli nie będzie problemów to zostanie na stałe. Osoby zainteresowane proszę o przekazanie informacji na temat poprawności działania, a autora o zamieszczenie instrukcji korzystania w języku polskim.

Podstawowa komenda to /rw.
[Obrazek: spawn4edy1.gif]
Odpowiedz

#15
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2019, 11:34 AM przez Rodriqez.)

Na forum znajduje się już instrukcja korzystania z pluginu w języku polskim.
[Obrazek: syknatura-1.png]

Odpowiedz

#16

Na serwerze creative została umieszczona zaktualizowana wersja plaginu McRailway. Wszystkie dotychczas odkryte błędy oraz usterki zostały naprawione. 

Jednocześnie zmieniono sposób zapisu danych w wyniku czego informacje graczy związane z plaginem (i tylko z nim) zostały usunięte lub przestały działać tj. linie, stacje, zwrotnice, itp. 
Działanie to było niezbędne celem umożliwienia dalszego rozwoju plaginu. Zdecydowałem się na to posunięcie ze względu na fakt, że jesteśmy aktualnie dopiero w wazie testowania plaginu. Dodam jeszcze, że dokonane zmiany w sposobie zapisu zostały skonstruowane tak aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Jednocześnie zapraszam do przetestowania możliwości najnowszej wersji oraz do zgłaszania ewentualnych błędów bądź sugestii co do dalszego rozwoju.

Wszelkie propozycje oraz nieprawidłowości proszę umieszczać w formie odpowiedzi pod tym postem lub pisać na pw do mnie.

Przydatne artykuły na forum odnośnie McRailway:
Instrukcja
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości